Lyžování Lipno

Tři velké skiareály na dosah, 100% zasněžování, nejdelší bruslařská dráha na světě = zimní dovolená Lipno

Běžky, bruslení

Běžkařské trasy a zamrzlé Lipno

Skiareál Lipno Kramolín

Lipno už je několik let významným střediskem zimních sportů. Skiareál Lipno (Kramolín 899 m n.m.) se svou nabídkou služeb a vybavením přiblížil alpským střediskům ale cenově nijak nevybočuje ze Šumavského průměru. Díky mírným a prostorným sjezdovkám a halvně díky dětskému hřišti Foxpark je skiareál Lipno rájem pro rodiny s dětmi, začátečníky a pohodové lyžování. To ale neznamená, že si tady nemůžete pořádně zalyžovat.

Ve skiareálu je pět „modrých“ a tři „červené“ sjezdovky včetně Snowparku pro vyznavače snowboardu a Foxparku pro děti. Foxpark je největší a nejlépe vybavené dětské hřiště v ČR a celý areál je na 5. místě v ČR. Vysoká kapacita lanovek a vleků zajišťuje plynulý provoz a minimální fronty a prodlevy. Zajímavé jsou dětské pohyblivé koberce ve foxparku, které spolehlivě zbaví Vaše děti strachu z vleků. Ve skiareálu funguje také lyžařská škola, půjčovna vybavení a další zajímavá služba – Skidepot kde si můžete nechat uložit, vysušit a ošetřit svoje lyžařské vybavení a nemusíte se s ním vláčet domů. Druhý den máte vše připravené, suché a vydesinfikované boty. Součástí areálu je také krytý bazén Aquaworld takže je možné po dni stráveném na sjezdovkách relaxovat v bazénu (vstupné do Aquaworldu je dokonce součástí ceny některých skipasů). Další velkou výhodou je, že díky výkonnému zasněžování je Skiareál Lipno víceméně nezávislý na přírodním sněhu a lyžuje se i v době, kdy v okolí už žádný sníh není.

Zajímavé je i spojení skiareálu se Stezkou v korunách stromů která je otevřená i v zimě.

Skiareál Sternstein

Rodinný skiareál v Rakousku (32 km / 40 minut autem – nebo pravidelnou autobusovou linkou z Frymburka)

Více na: www.sternstein.at

Skiareál Hochficht

Největší skiareál na Šumavě s parametry alpského střediska v rakouském Hochfichtu (60 km, 1,10 hod autem).

Více na: www.hochficht.cz

Běžky, bílá stopa

Krásná příroda všude v okolí a upravené stopy. Několik okruhů kolem Frymburka s propojením na Skiareál Lipno. Další pravidelně upravované běžkařské stopy najdete kolem celého Lipna a vedou často i na turisticky zajímavá místa (Plešné jezero např.) a jsou také propojeny s rozsáhlými běžkařskými okruhy v Rakousku a Německu. Více informací o stopách, aktuální sněhové zpravodajství i stav úpravy stop najdete na stránkách www.bezky-lipno-sumava.cz.

 

Share This